Eğitmen Ekibimiz

Aylin Oğuz, Bahar Bakır, Duygu Ceritoğlu, Özge Ataman, Melis Gence, Deniz Bozok, Elvan Şeker ve Filiz Pullukçu ile yoga eğitimlerimize devam ediyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

Aylin OĞUZ

Yoga Eğitmeni

Aylin İzmir’deki en eski yoga hocalarından biridir:) Ege Üniversitesi Seramik bölümünü bitirdikten sonra kendini spora adayan ve altı yıl fitness atrenörlüğü yapan Aylinin karşısına 2002 yılında yoga çıkar. O tarihlerde bugünkü kadar popüler olmayan yogayı, sporcu geçmişine de dayanarak bedensel düzlemde uygulamaya başlar. 2005 yılında Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin yoga eğitimini tamamlar. Bu eğitimde felsefe derslerinde yoganın bambaşka bir halinin olduğunu fark eder. Yoga sadece duruşlardan ibaret değildir. Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan bir yaşam bilimidir. Daha sonra farklı eğitmenler ile eğitimine devam etmiştir.

O günlerden bu güne kadar özel ve grup dersleri vermeyi sürdürür. Bir çok kurumsal platformda seminerler, dersler vermiş, bir çok etkinlik düzenlemiştir. Stüdyo Denge’nin kurucusudur. Aktif bir şekilde günlük yoga dersleri vermeye, sıklıkla nefes ve meditasyon çalışmaları düzenlemeye devam etmektedir.

Yoga Alliance onaylı eğitmen eğitimi düzenleyerek yoga eğitmenleri yetiştirmektedir.

Bahar BAKIR

Yoga Eğitmeni

Bahar için yoga kişiyi dönüştüren ve tekrar kendi özüyle buluşturan mucizevi bir yol. Bu yola 2011 yılında Vivekananda Yoga Üniversitesi'nin düzenlediği eğitimle adımını atan Bahar, böylece yoga felsefesiyle derin ve kadim geçmişine doğru açılan kapıyı da aralamış oldu. Binlerce yıllık geçmişi olan bu felsefenin insan bedeni ile buluşmasının farklı tekniklerini öğrenmek için Mey Elbi ile ileri seviye, Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile temel yoga eğitimlerini tamamladı. Neslihan İskit, Defne Suman ve Bora Ercan gibi değerli hocaların çalışmalarına katılan Bahar, Aylin Tokcan'ın düzenlediği çocuk ve gençlik yogası eğitiminin ardından uzun yıllar anaokullarında ve kolejlerde çocuklarla ve gençlerle çalışma fırsatı buldu. Etel Avayu ile özel ihtiyaçları olan çocuklar ve gençlerle yoga eğitimini tamamladı.
Halen yoga ile ilgili çalışmalarını sürdüren Bahar, İzmir'de Stüdyo Denge'deki derslerinin yanı sıra özel grup çalışmalarıyla yoga felsefesini de içinde barındıran hatha yoga dersleri vermeye devam ediyor. Ayrıca Shimiyo ile çocuk yogası eğitmen eğitimleri düzenliyor.

Duygu CERİTOĞLU

Yoga Eğitmeni

2014 yılında sağlık sorunları, özellikle diz ağrıları sebebiyle Stüdyo Denge’de Aylin Oğuz ve Yoga’yla tanıştı.
2007 yılında Başkent

İletişim Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı, 2011 yılında İzgören Akademi Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programı, 2014 -2015 yılında Stüdyo Denge-Aylin Oğuz ile 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı, Nefes Teknikleri ve Meditasyon Eğitimi ve 2012 yılında Rahmetli Şebnur Altın’dan 1 ve 2. seviye Reiki İnisinasyonu eğitimlerini aldı.
Diz ağrısından eser kalmayan Duygu artık bir Yoga aşığı. Sonsuz Yoga yolculuğunda kendi dinginliğinde olan bir yolcu.

Sevgilerimle
Duygu

Özge ATAMAN

Yoga Eğitmeni

1990 İstanbul doğumlu olan Özge Ataman tam bir yoga sevdalısıdır. 200 saatlik yoga eğitmen eğitimini Stüdyo Denge’de almıştır. Yogayı öğretmeye ve öğrenmeye devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annnesidir.

Melis GENCE

Yoga Eğitmeni

Moda tasarımcılıgından ve aynı zamanda medya sektöründen ruhen ve bedenen yorulduğunu hissetti.. En iyi şifalardan biri diye nitelendirdigi yoga ile Stüdyo Denge'de tanıstı. Yoganin sifasini kendi ruhu ve bedeninde tecrübe ettikten sonra yoga uzerine yoğunlaştı ve Aylin Oğuz'un verdigi 200 saatlik hatha yoga uzmanlaşma programını bitirdi. Hamilelik zamaninda nefesin, sakinliğin ne kadar önemli olduğunu keşfetti ve Seval Nayman'ın hamile yogası eğitmen eğitimine katıldı. Kendini bu yönde geliştirmeye adayarak Neslihan İskit'in hamile yogası hocalık eğitimine katildi. Yoganın sonsuz bir farkındalık alanı olduğunu ve bunu en güzel nefeslerimizle hissedebileceğimiz üzerine, Aylin Oğuz'un nefes ve meditasyon eğitimini tamamladı. Değerli uzmanların yoga atölyelerine katılarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

Deniz BOZOK

Yoga Terapist

Yoga Terapist

Ayurveda ve Yoga onun için şifa ve kişinin kendisine verebileceği en değerli armağan demek.

2010 yılında, bel-boyun fıtığına çare olarak doktor önerisiyle gittiğinde Cihangir Yoga’da tanıştı yoga, nefes ve meditasyon uygulamaları ile. Daha ilk dersten başlayarak hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal bütünlük açısından hissettirdikleri ve yaşam kalitesine, ilişkilerine yansıyan olumlu etkilerinden büyülenmesiyle başladı ömür boyu öğrencisi olacağı derin yoga yolculuğu.

Bugün IAYT– Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin onayladığı sertifikaya sahip Yoga Terapist oluşu, o günden bu yana katıldığı her biri uluslararası Yoga Alliance sertifikalı hocalık eğitimleri ve her fırsatta katılmaya devam ettiği dünya çapında çok değerli yoga hocalarının atölye çalışmalarından öğrendiklerini deneyimleyip harmanlayarak derslerinde ve atölye çalışmalarında paylaşması sayesinde. Ayurveda Terapist eğitimlerini Hindistan’da sürdürüyor. Kendi deyişiyle; paylaştıkça karşılıklı beslendiğimiz, derinleştiğimiz, şifalandığımız müthiş bir yolculuk bu!

Eğitimlerinin özeti: İstanbul Cihangir Yoga: Temel ve İleri seviye yoga, Restoratif Yoga, Yoga Terapi, Fizyolojik Rahatsızlıklar için İleri Seviye Yoga Terapi, Yin Yoga, Şifalı Nefes ve Yoga Terapi, Kanser için Yoga Terapi. Hindistan: Ayurveda Terapist Eğitimi.

Katıldığı atölyelerden bazıları: Godfrey Devereux, Seane Corn ve Sianna Sherman, Tara Judelle, Dechen Thurman, Nico Luce, Meghan Currie, Chris Chavez

Link: http://www.iayt.org/members/?id=49208055

Filiz PULLUKÇU

Yoga Eğitmeni

Filiz, içindeki yaşam enerjisini ortaya çıkaran güç olan yoga ile 2008’de tanıştı, 200 saatlik temel yoga ve nefes eğitimini Aylin Oğuz’dan, Yin Yoga eğitiminin ilk bölümünü Berra Sertel’den ve İleri Seviye Yin Yoga eğitimini Berivan Aslan Sungur’dan aldı.
Diğer eğitimleri;
Neslihan Iskit’den Yoga terapi
Eser Mutlu’dan Kahkaha Yogası
Halen Südyo Denge’de Yin Yoga dersleri vermeye devam ediyor.

Elvan ŞEKER

Yoga Eğitmeni

Yoga ile 2009 yılında Aylin Hoca’nın derslerinde tanıştıktan sonra artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını hissetmişti 🙂 Yoga yolunda ilerledikçe, yoga felsefesine olan derin merakı ve araştırma arzusu artarak devam etti. Farklı hocaları ve farklı yoga stillerini tecrübe etmek adına yıllar içerisinde çeşitli yoga festivalleri, kamplar ve eğitimlere katıldı. 2014 yılında Aylin Oğuz’un 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamladı. Yine aynı yıl, Bahar Bakır ve Yasemin Tuçtüre’nin Shimiyo Çocuk Yogası eğitmenlik eğitimini tamamladı. Aslen Kimya Mühendisi olan Elvan, 1 yıl boyunca anaokulunda çocuk yogası dersleri verdi. Yogayı gönülden paylaşmak için duyduğu istek, onun mühendislikten yoga eğitmenliğine doğru yol almasını sağladı. 2018 yılı itibariyle Stüdyo Denge’nin eğitmen kadrosuna dahil oldu. Yoga yapmanın, insanın kendisi için yapabileceği en muhteşem şey olduğuna derinden inanıyor ve bu yolda kendini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kendinize Uygun Yoga Eğitimini Bulmak için Lütfen Bize Danışın

Arayın, randevu alın veya Stüdyomuzu ziyaret edin.